Daňový specialista s přesahem do controllingu

Lokalita: Plzeňský kraj

Odměna: dohodou

Vaše kontaktní osoba

Marika Špringlová

marika.springlova@hofmann-personal.cz

+420 602 119 523

Hledáte novou výzvu v oblasti ekonomiky? Staňte se součástí významné výrobní společnosti na Tachovsku a uplatněte své zkušenosti na pozici Daňový specialista s přesahem do controllingu.

Popis pozice

Co bude náplní práce?

1. Daňová oblast:

  • Zajištění plnění daňových a odvodových povinností společnosti
  • Zpracování daně z příjmu a také DPH (kontrolní i souhrnná hlášení)
  • Příprava podkladů pro intrastat
  • Zpracování faktur
  • Aktivní spolupráce při finančních a daňových auditech
  • Spolupráce na měsíční uzávěrce
  • Podpora účetního týmu při řešení složitých účetních případů

2. Oblast controllingu
  • Zodpovědnost za reporting, včetně plánování a monitorování nesrovnalostí v průběhu roku
  • Pomoc při přípravě firemního finančního plánu, CAPEX a při přípravě forecastů
  • Odpovědnost s automatizací reportovacích nástrojů
  • Operativní plánování cash-flow, spolupráci s treasury oddělením
  • Spolupráce s auditory, daňovými poradci a interními auditory
  • Úzká spolupráce s vedením společnosti, oddělením účetnictví a controllingu
  • Řízení změn a neustálého zlepšování jednotlivých procesů

Požadavky

  • Znalost českého podvojného účetnictví a daňových předpisů.
  • Znalost US GAAP a IFRS bude výhodou
  • Znalost systému SAP, SAP4 HANNA bude výhodou
  • Dobré PC dovednosti s důrazem na MS Office (zejména MS Excel na pokročilé úrovni), Power Pivot, Power Query
  • Zkušenost na obdobné pozici min. 2 roky (daňový specialista, účetní senior, finanční kontrolor apod.)
  • Zkušenost z výrobní společnosti bude výhodou
  • Aj na komunikativní úrovni
  • Minimálně středoškolské vzdělání s maturitou (zaměření na ekonomii, účetnictví, finance), VŠ bude výhodou

Nabídka

  • Atraktivní finanční ohodnocení
  • Pracovní smlouvu na dobu neurčitou
  • Roční bonus ve výši 10% zákl. platu za 12 měsíců
  • Vánoční a prázdninový bonus 100% základní mzdy - 50% se vyplácí v květnových a 50% v listopadových mzdách
  • Příspěvek na penzijní připojištění 2,5% ze základní mzdy
  • Příspěvek na dopravu - 3 Kč / km pro zaměstnance, kteří dojíždí více než 10 km od závodu (placená cesta tam i zpět nad 10km)
  • Stravenky v hodnotě 120 Kč na pracovní dny (55% hradí zaměstnavatel)
  • 5 týdnů dovolené
  • Firemní akce
  • Nástup přímo pod firmu do kmene