Jak odhalit talenty s vysokým potenciálem, a zlepšit tak dovednosti a kompetence členů týmu i jeho výkonnost?

20. duben 2023

Mnoho společností se potýká s tím, jak správně a efektivně identifikovat, rozvíjet a udržet talenty s vysokým potenciálem ve svých organizacích. Zaměstnanci s vysokým potenciálem jsou pro firmu nedocenitelní, mohou totiž nejen zvýšit výkonnost a efektivitu ostatních pracovníků, ale stát se také vůdci příští generace. Dobře vyškolení zaměstnanci s vysokým potenciálem mohou mít zásadní vliv na dlouhodobý úspěch organizace.

Jak odhalit talenty s vysokým potenciálem, a zlepšit tak dovednosti a kompetence členů týmu i jeho výkonnost?Jak odhalit talenty s vysokým potenciálem, a zlepšit tak dovednosti a kompetence členů týmu i jeho výkonnost?

Společnosti často mylně srovnávají vysoký výkon s vysokým potenciálem. Záznamy zaměstnanců vám ale neřeknou, kdo by mohl vynikat ve věcech, které ještě nedělal, ani neidentifikují vysoké potenciály na začátku jejich kariéry. 

Klíčové vlastnosti zaměstnance s vysokým potenciálem

Existuje několik klíčových rysů, které odlišují vysoce potenciální zaměstnance. Ty sahají od odolnosti a cílevědomosti až po vášnivý a spolupracující přístup. 

Důležitá je také vize a představivost, strategické a podnikatelské myšlení, sociální dovednosti,  schopnost řídit sám sebe i ostatní, ale i kritické myšlení. Mezi další klíčové vlastností patří touha po větší zodpovědnosti, svědomitost, ambice i motivace k úspěchu.

Rozvoj a udržení vysokého potenciálu

Rozvoji zaměstnanců s vysokým potenciálem je často věnována menší pozornost. Tito zaměstnanci totiž byli identifikováni jako lidé s vysokým potenciálem, což znamená, že nejsou plnohodnotnými vůdci a potřebují svůj talent a potenciál rozvíjet, než nastoupí do vyšších funkcí. 

Diagnostika manažerských dovedností 📊

Způsobů, jak odhalit zaměstnance s vysokým potenciálem je několik, jednou z nich je naše služba Diagnostika manažerských dovedností. Na základě testování dovednosti a kompetencí vám pomůžeme odhalit silné stránky vašich zaměstnanců v týmové spolupráci, provedeme rozbor osobnostních charakteristik a pomůžeme vám tak rozpoznat jejich potenciál v oblastech jako komunikace, rozhodování, řešení problémů atd.

Diagnostika je přizpůsobená střednímu a vyššímu managementu a poskytuje individuální přístup každému klientovi. S naší diagnostikou získáte neocenitelnou zpětnou vazbu na práci svou i svého týmu a zlepšíte své výsledky. 

Získejte nezávaznou konzultaci zdarma

📧 Kontaktujte nás ještě dnes na e-mail ➡️ kontakt@hofmann-personal.cz nebo přes kontaktní formulář na stránce Další služby, a získejte zcela nezávaznou konzultaci zdarma.