Jak poznat, že je čas změnit práci?

9. únor 2022

Jste ve své práci nespokojení a uvažujete o změně? Ať už se jedná o nedostatečné finanční ohodnocení, stereotypní náplň práce nebo špatné vztahy na pracovišti, je třeba zvážit, zda je situace krátkodobá a dá se řešit, nebo se opravdu jedná o znamení, že je čas jít dál. Podívejte se na signály, které vám mohou napovědět.

Jak poznat, že je čas změnit práci?Jak poznat, že je čas změnit práci?

Narušení osobního života

Pokud negativní myšlenky související s prací zasahují do vašeho osobního života a ovlivňují ho, měli byste zpozornět. Mezi prací a osobním životem byste si měli nastavit jasné hranice, aby vaše problémy v zaměstnání neodnášeli vaši nejbližší doma. Jestliže si budete nosit špatnou náladu a stres z práce domů, přibližujete se čím dál více také syndromu vyhoření.

Rezignace

Práce by vás měla alespoň po většinu času bavit a neměla by se pro vás stávat utrpením. Pokud se do ní již delší dobu netěšíte, vzdali jste veškeré snahy se zlepšovat a v práci vědomě stagnujete, je na čase změna. K práci byste se neměli stavět lhostejně a s nezájmem a obtížně hledat motivaci k jejímu vykonávání.

Zdraví na prvním místě

Ani ta nejlépe placená práce by vás neměla stát vaše zdraví, a to jak fyzické, tak ani psychické. Pokud kvůli zaměstnání nemáte čas na pravidelný pohyb, zhoršuje se vám životospráva nebo máte noční můry, porozhlédněte se jinde. Dlouhodobý stres, úzkost a nepohoda se totiž brzo projeví také po fyzické stránce například v podobě nevolnosti nebo bolesti žaludku a hlavy. Tělo vám tak dává jasné signály, že potřebuje změnu.

Žádná budoucnost

Omezení možnost kariérního postupu způsobuje ztrátu motivace k vykonávání práce. Kariérní postup však nemusí být jedinou možností, která vás uspokojí. Zkuste se například přidat k novému projektu nebo vymyslet nějaký vlastní, který opět podpoří vaše nadšení do práce a pomůže vám si do budoucna lépe představit vaše směřování. Pokud však ani tuto možnost nemáte, mohla by být nová práce opravdu řešením.

Špatné mezilidské vztahy

Pracovní prostředí a kolektiv jsou další věcí, která může výrazně ovlivňovat vaši spokojenost v práci. Pokud tedy panuje na pracovišti dusno, kolegové se hádají a pomlouvají navzájem a nemůžou si důvěřovat, projeví se to i na vašem postoji k práci. Nejde však jen o vztahy s vašimi kolegy, ale také s nadřízeným. Určitě byste neměli tolerovat jakékoliv hanlivé, urážlivé nebo dokonce diskriminační chování.

Nebojte se změny a kontaktujte nás! Rádi vám pomůžeme s hledáním práce dle vašich představ.

Nebo se rovnou podívejte se na nabídky práce ve vašem oboru a regionu!

Facebook příspěvky (24).png

Newsletter

Chcete-li pravidelně dostávat informace o aktuálním vývoji nezaměstnanosti a dalších novinkách z pracovního trhu a HR, odebírejte náš zpravodaj HOFMANN NEWS! Stačí kliknout na odkaz a vyplnit svůj email.