Jaké jsou lhůty pro dodělání vstupních lékařských prohlídek a do kdy je prodloužen pobyt cizincům?

3. červenec 2020

V době nouzového stavu platila výjimka, v rámci níž nemuseli noví zaměstnanci absolvovat povinnou vstupní lékařskou prohlídku. Dle opatření ministerstva zdravotnictví, které se týká platnosti čestných prohlášení a lékařských prohlídek z doby nouzového stavu, však zaměstnanci po skončení nouzového stavu musí povinnou lékařskou prohlídkou zpětně projít. To samé platí i pro pracovníky, kterým doba trvání platnosti lékařské prohlídky v době nouzového stavu již vypršela.

Jaké jsou lhůty pro dodělání vstupních lékařských prohlídek a do kdy je prodloužen pobyt cizincům?Jaké jsou lhůty pro dodělání vstupních lékařských prohlídek a do kdy je prodloužen pobyt cizincům?

Další významnou novinkou je prodloužení pobytu cizinců, kterým v době nouzového stavu vypršela platnost víza a pracovního povolení. Pracovníci z ciziny, kterých se to týkalo, museli dle původního nařízení ze země vycestovat do 16.7.2020, nyní se však na základě rozhodnutí vlády jejich pobyt prodlužuje o dalších 60 dní, tedy do 16.9.2020.

/down/vlp-prodlouzeny-pobyt-cizincu.png