Ministerstvo vnitra aktualizovalo opatření pro přijíždějící pracovníky ze zahraničí

20. červenec 2020

V červnu vzrostla nezaměstnanost na 3,7 %, což je o 0,1 % více než předchozí měsíc. Celkový počet uchazečů o zaměstnání je 269 637, ve srovnání se stejným obdobím roku 2019 je to o téměř 74 000 více. Vyplývá to z dat Úřadu práce. Volných pracovních míst je však více než v předchozím měsíci. Dle některých odhadů přijde největší nezaměstnanost na podzim a mohla bych se vyšplhat až k 10 %, optimističtější prognózy potom předpovídají 6-7 %.

Ministerstvo vnitra aktualizovalo opatření pro přijíždějící pracovníky ze zahraničíMinisterstvo vnitra aktualizovalo opatření pro přijíždějící pracovníky ze zahraničí

Novinkou, kterou vám v tomto týdnu přinášíme, je aktualizace opatření pro přijíždějící pracovníky ze zahraničí. Ministerstvo vnitra zrušilo původní nutnost splnit čtrnáctidenní karanténu. Tu museli cizinci dodržet i v případě, že měli negativní test na covid-19. Nyní tak cizinci nemusejí čekat a mohou se na odbor azylové politiky ministerstva vnitra dostavit bezprostředně po příjezdu do České republiky pouze s negativním výsledkem testu na koronavirus.

/down/nezamestnanost-cerven-2020.png

/down/mapka-147-002png.png

Více informací o podmínkách návštěvy pobytových pracovišť Ministerstva vnitra naleznete zde: https://bit.ly/2ZoraGL

Více informací o vývoji nezaměstnanosti najdete na: https://www.mpsv.cz/web/cz/mesicni