Tipy na aktuální a užitečné firemní benefity

9. březen 2021

Pandemie způsobila růst zájmu zaměstnanců o specifické benefity. Do popředí se dostává především zdraví, a to jak fyzické, tak i psychické. Co dalšího v době nouzového stavu zaměstnance potěší?

Tipy na aktuální a užitečné firemní benefityTipy na aktuální a užitečné firemní benefity

Už téměř rok je velká část zaměstnanců pracujících v běžném režimu z kanceláří na home office. V důsledku pandemie tak mohou zaměstnavatelé těmto pracovníkům nyní nabízet nejen benefity chránící fyzické i duševní zdraví svých zaměstnanců, ale využít také online prostoru a práce z domova a poskytovat online vzdělávací kurzy nebo kulturní zážitky. „Pokud chtějí zaměstnavatelé udržet své zaměstnance spokojené i v této mimořádné době, doporučujeme se zaměřit na to, co jim v tuto chvíli nejvíce chybí. Jejich potřeby tak mohou promítnout do nabídky aktuálních benefitů, které jejich pracovníkům pomohou překonat překážky spojené s prací z domova, a následně tak zvýšit produktivitu jejich práce,“ radí Gabriela Hrbáčková, ředitelka personální agentury Hofmann Personal.

Zdraví na prvním místě

Covid-19 je hlavním tématem předchozího i letošního roku. Zaměstnanci tak budou vděční např. za zprostředkování očkování nebo za zpětné proplácení testu na koronavirus. Zaměstnavatel má zároveň jistotu, že se v jeho společnosti nákaza nešíří. Levnější variantou benefitu, který přispívá k udržení zdraví jsou pak např. vitamíny podporující imunitu.

Kromě fyzického zdraví je však třeba dbát také na duševní pohodu všech zaměstnanců. V loňském roce výrazně přibylo lidí, kteří cítí stres, duševní nepohodu nebo deprese. Pokud nemáte k dispozici firemního psychologa či terapeuta, využijte některé z dostupných platforem, jako jsou např. Terap.io nebo Nevypusť duši, které zajišťují online webináře a programy pro firmy.

Stále v pohybu

Možnost pravidelného cvičení z pohodlí domova zlepší vaši zaměstnancům náladu i fyzičku. Oslovte trenéry či organizace, které připraví vaší firmě online tréninky na míru a dle náročnosti i zaměření. Zatímco jedni ocení cviky na protažení zad, krční páteře a dalších částí těla namáhaných při sedavém zaměstnání, druzí se s chutí vrhnout na kardio trénink a budou se vzájemně hecovat. Lekce můžete zorganizovat např. přes Microsoft Teams a zadat je s předstihem do kalendáře, aby si každý i v pracovně nabitém týdnu našel na cvičení čas.

Online vzdělávání

Kontinuální vzdělávání zaměstnanců je důležité pro udržení rozvoje ve společnosti. S nadbytkem času navíc spousta pracovníků možnost seberozvoje určitě ocení. Pracovníkům tak můžete dát např. tipy, kde a jak se vzdělávat. Co třeba světově známe inspirativní vystoupení TED Talks? Populární je také platforma Seduo, která nabízí několik desítek kurzů z různých oblastí. Část jejich nabídky je zdarma, ta další je za poplatek. Potěšit je však můžete také zaplacením jazykových kurzů nebo online workshopů zaměřených na témata z vašeho oboru. Nabídka online vzdělávacích aktivit je široká a různorodá a vybízí k učení zcela nových věcí a dovedností.

Kultura v časech pandemie

I svět kultury reaguje na nové podmínky a snaží se přizpůsobit online prostoru. Svým zaměstnancům můžete zaplatit např. dárkový poukaz do divadelní streamovací platformy Dramox, prostřednictvím které si mohou lidé užít představení z pohodlí obývacího pokoje. Pokud chcete zaměstnance alespoň inspirovat, doporučte jim českou databázi muzejních sbírek nebo interaktivní projekt Google Arts & Culture.

/down/facebook-5.png

Newsletter

Chcete-li pravidelně dostávat informace o aktuálním vývoji nezaměstnanosti a dalších novinkách z pracovního trhu a HR, odebírejte náš zpravodaj HOFMANN NEWS! Stačí kliknout na odkaz a vyplnit svůj mail: http://eepurl.com/g8gcBb