Které články Vás v roce 2023 zaujaly nejvíce? Podívejte se na čtyři nejčtenější

7. únor 2024

Na našem blogu i sociálních sítích Vás pravidelně již několikátým rokem informujeme o tématech týkajících se oblasti HR i nejnovějších událostí na trhu práce. Které články Vás v roce 2023 zaujaly nejvíce a patřily tak k těm nejčtenějším?

Které články Vás v roce 2023 zaujaly nejvíce? Podívejte se na čtyři nejčtenějšíKteré články Vás v roce 2023 zaujaly nejvíce? Podívejte se na čtyři nejčtenější

Novela zákona o zaměstnanosti: Změny, které nás čekají od 1. 1. 2024

Novela zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti vstoupila v platnost od 1. ledna 2024.  Novela zjednodušila zaměstnávání cizinců, přinesla konkrétnější definici nelegální práce i podrobnější popis podmínek, za kterých lze odebrat pracovním agenturám povolení k činnosti. Jaké další klíčové změny novela přinesla, a co naopak bylo vypuštěno? 🖊️ Přečtěte si více v našem nejčtenějším článku.

Produktivní populace stárne. Přinášíme tipy, jak se postavit ke generační obměně

V posledních letech se stárnutí populace stává stále výraznějším problémem. Tento fenomén se netýká pouze Česka, jedná se o celosvětový problém. Světová zdravotnická organizace (WHO) předpokládá, že do roku 2030 bude celosvětově každý šestý člověk starší 60 let. V Hofmann Personal Monitoru jsme se proto zaměřili na téma generační obměny a prognózu vývoje počtu obyvatel v ČR.🕒 Přečtěte si více v našem článku.

Změny na trhu práce: Aktuální situace, výhled do budoucna a možná řešení dlouhodobé krize

Trh práce v České republice prochází významnými změnami. V minulém roce se po delší době bilance náboru a propouštění v podnicích dostala do mínusu a počet zaměstnanců v průmyslu meziročně klesl. Přesto ve většině podniků stále chybí některé typy pracovníků. Příležitostí může být spolupráce se středními školami i nábor v zahraničí. 💼 Přečtěte si více v našem článku.

Cítíte, že je čas na změnu? Kroky, výhody a faktory zahájení nové kariéry

Zahájení nové kariéry je proces, který vyžaduje důkladné promyšlení a plánování. Někteří lidé se rozhodnou jít cestou dalšího vzdělávání nebo školení, jiní přejdou do zcela odlišného odvětví nebo se rozhodnou podnikat. Nezáleží na tom, kterou cestu zvolíte, klíčové je pochopení vašich zájmů, dovedností a profesních cílů. Jak poznáte, že je čas na novou kariéru?👨🏻‍💻Přečtěte si více v našem článku.

Newsletter 📧

Chcete-li pravidelně dostávat informace o aktuálním vývoji nezaměstnanosti a dalších novinkách z pracovního trhu a HR, odebírejte náš zpravodaj HOFMANN NEWS. Stačí kliknout na tento odkaz a vyplnit svůj email.