Novinky z naší společnosti

Novinky z naší společnosti

Od 1. ledna 2020 byl spuštěn nový projekt eNeschopenka.  Jaké jsou první zkušenosti z pohledu zaměstnavatele?

Od 1. ledna 2020 byl spuštěn nový projekt eNeschopenka. Jaké jsou první zkušenosti z pohledu zaměstnavatele?

Jak zatím velice krátká praxe ukazuje, tak nejvíce dostupných informací, o tom, jak by to mělo být, mají mzdové účetní. O něco horší je to u lékařů a možná úplně nejméně informací, mají zaměstnanci ČSSZ. O tom, jak by to mělo být, se na našem blogu psalo již v listopadu 2019.

Číst dále...
Lidské zdroje nebo Human Resources?

Lidské zdroje nebo Human Resources?

Zamysleli jste se nad tím, jak často používáte anglické výrazy, když mluvíte s Vašimi českými kolegy, partnery nebo klienty? To, že se stáváme světovými přeci nemusíme ukazovat tak, že přestaneme používat češtinu. Učme se cizí jazyky, ale nezapomínejme spolu mluvit česky.

Číst dále...
Rok 2020 je rok nových začátků

Rok 2020 je rok nových začátků

Nový rok v nás probouzí nový začátek. Obzvlášť tento rok 2020 dle numerologů bude ve znamení mnoho změn ať už v profesním či osobním životě.

Číst dále...
Období vánočních večírků a jaký byl ten náš

Období vánočních večírků a jaký byl ten náš

Období vánočních večírků a jaký byl ten náš. V časech vánočních svátků je vánoční večírek ve firmách často skloňovaným tématem. K čemu vlastně takový večírek v rámci pracovních kolektivů má sloužit? Podle nás je to nejen prostředkem, který v mnohdy extrémně náročné a vypjaté pracovní atmosféře dokáže navodit sváteční pohodovou náladu, ale také prostředkem ke stmelení a spřátelení kolektivu, ukázkou firemní kultury a hodnot samotné firmy a známka péče a poděkování svým zaměstnancům.

Číst dále...
CV je Vaší pozvánkou na pohovor

CV je Vaší pozvánkou na pohovor

Životopis je „informační listina“, která o Vás v co nejkratší podobě, vypoví potřebné informace s cílem otevřít si dveře na osobní pohovor. Během psaní životopisu mějte na paměti, na jakou pozici se hlásíte a jaké konkrétní požadavky má případný zaměstnavatel a podle toho svůj životopis můžete z části přizpůsobit. Životopis neboli strukturovaný životopis, by měl být stručný, přehledný a graficky jednoduchý.

Číst dále...
Zavedení eNeschopenky

Zavedení eNeschopenky

Od 1. ledna 2020 zahájí ČSSZ ostrý provoz kompletního, plně funkčního a povinného systému eNeschopenky.  Elektronické zpracování slibuje zjednodušení v předávání informací mezi nemocnými (pojištěnci v dočasné pracovní neschopnosti), ČSSZ, lékaři a zaměstnavateli. Zásadně se tak zjednoduší tok informací, protože eNeschopenka propojí povinně elektronicky hned tři dotčené subjekty, lékaře, zaměstnavatele a ČSSZ. 

Číst dále...
Strana 5 z 8
«« « 1 2 3 4 5 6 7 8 » »»